کارگاه بینش

کارگاه بینش

بهره‌ گیری از بینش همکاران در ترسیم مسیر آینده

خیلی اوقات میخواهیم تغییری را در سازمان شروع کنیم، میخواهیم از آنچه هستیم بهتر شویم، نمیخواهیم در دام “خوب، دشمن عالی است” گرفتار شویم، اما دقیقاً نمیدانیم از کحا باید شروع کنیم.

خیلی اوقات بهترین راهی که به ذهنمان میرسد این است که از بهترین مشاوران در تدوین یک برنامه استراتژی خوب، استفاده کنیم، و شاید بر این باوریم که یافته های این مطالعۀ خوب، حتماً همراهانمان را با ما همراه خواهد کرد تا به آن نقطه خوب برسیم.

خبر بد این است که همیشه این مسیر به هدف نمیرسد. طرحهایی که در پشت درهای بسته بدست میآیند، احتمال توفیق کمتری دارند. همکارانی که ندانند کجا میروند و چزا این کارها را انجام میدهند و مهمتر از آن، کسانی که در ترسیم آینده نقشی نداشته باشند، بعید است با آن طرح همراه شوند.

از سوی دیگر، معمولاً تعدد مشکلات، در ترکیب با تعدد ذینفعان، مانع میشوند که اولویتها را درست شناسائی کنیم. به این ترتیب هزینه هایی میکنیم که کمتر در راستای اهداف ما هستند.

کارگاهِ “بهره گیری از بینش همکاران در ترسیم مسیرِ آینده” به بهینه شدن این اقدامات کمک میکند.

در این کارگاه، همکاران نظراتشان در مورد چند سوال کلیدی که آینده سازمان را رقم خواهد زد، در محیطی امن، ارائه میکنند. در پی این نیستیم که هر گفته متعلق به کیست، بلکه میخواهیم بدانیم که این همراهان که مسئول تحقق آن آینده خواهند بود، چه میبینند و فرصتی فراهم میکنیم که از این نگاهها در ترسیم آن آینده استفاده کنیم.

خروجی این کارگاه، نقشه راهی مقدماتی است، برای رهائی از روزمرگیها و ترسیم آینده ای که همه در آن سهم داریم.

لزوماً همه خواسته های تک تک افراد محقق نخواهند شد، اما آنها میدانند که چرا باید کاری که از آنها خواسته میشود را انجام دهند.

جمعبندی کارگاه، نه فقط به مدیران، که به کارکنان هم ارائه میشود، تا بدانند که همکاران دیگر در مورد سازمان و آینده آن چه فکری داشته اند.

این کارگاه 4 ساعته در محل سازمان و با مشارکت کارکنان و مدیرانی که به سازمان آشنا هستند، برگزار میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات این کارگاه، با ما تماس بگیرید.

میخواهید ما با شما تماس بگیریم؟

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

تمام حقوق برای شرکت پوینده دهکده جهانی محفوظ است. 1399-1379