کارگاههای آموزشی

کارگاه‌های آموزش و توسعه کارکنان

بهترین کارگاهها هم نسخه آماده ای ندارند که بتواند به هر کس و با هر چشم اندازی کمک کنند.

کارگاه هدفگذاری فردی

وقتی هدف نداشته باشیم، نمیدانیم گامهایی که بر میداریم، رو به جلو هستند یا رو به عقب؟ هر یک از ما چقدر در ساختن آینده خود نقش داریم؟

اینها جملاتی هستند که شاید بارها شنیده باشید، اما در کارگاه هدفگذاری، با هم و با استفاده از ابزارهایی که در اختیارتان قرار داده میشود، ساختن آینده ای مطلوب را تمرین میکنیم.

کارگاه نقش رفتار

کارگاه آموزشی “نقش رفتار در موفقیت فرد و سازمان” یکی از پر طرفدار ترین کارگاههای آموزشی است که توسط شرکت پوینده دهکده جهانی برگزار میشود.

معرفی مدل دیسک (DISC) و کاربردهای عملی آن بر اساس استانداردهای جهانی، بخشی از محتوای این کارگاه است. در این کارگاه همچنین به نقش رفتار، انگیزش و محدودیتهای افرادی با هر یک از شاخصه های رفتاری هم پرداخته میشود.

کارگاه عارضه یابی

بسیاری از سازمانها میخواهند نگاه و ساختار خود را در حوزه مدیریت منابع انسانی، بهبود دهند. اما مسیر پیش رو، آن قدر آشفته است که روشن نیست این اقدام بسیار مهم از کجا باید شروع شود و چه گامهایی باید برداشته شوند.

در این کارگاه، بر اساس شرایط و نگرش شغلی کارکنان، عارضه ها شناسائی و اولویت بندی شده و نقشه راه مواجهه با این موضوع به سازمان ارائه میشود.

کارگاههای مدیریت و سرپرستی

کارشناسان توانمندی که معمولاً به عنوان جایزه و قدردانی به سمتهای مدیریتی ارتقا پیدا میکنند، به آموزشهای مدیریتی بسیار نیازمند هستند.

اگر این آموزشها، از این مدیرانِ مستعد اما تازه کار دریغ شود، سازمان هم یک کارشناس خوب را از دست داده و هم از وجود یک مدیر احتمالاً خوب، بی نصیب مانده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برگزاری این دوره ها و محتوای کامل آنها، با ما تماس بگیرید.

دوره های توانمندسازی

یکی از راهکارهای توانمندسازی کارکنان سازمانها، آشنا نمودن آنها با مهارتهای رفتاری مورد نیاز در هر سطح و شغل، در قالبی ساختار یافته است. این فرایند از مهارتهای مدیریت خود، (مانند مدیریت زمان) آغاز میشود، با مهارتهای مدیریت روابط میان فردی (مانند تعامل و مدیریت تعارض) ادامه یافته و با مهارتهای مدیریت روابط گروهی (مانند کار تیمی) پایان می یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برگزاری این دوره ها و محتوای کامل آنها، با ما تماس بگیرید.

ماندن و درجا زدن، سردرگمی و بلاتکلیفی، شرایطی هستند که با هیچ پاداشی قابل جبران نیستند. چقدر به فکر توسعه کارکنان هستید؟

ارتقا و توسعه کارکنان مهم است. اهمیت این موضوع برای فرد و سازمان از چند دیدگاه میتواند مورد توجه قرار گیرد:

  • توسعه، پیش نیاز انگیزش: کارکنانی که بتوانند در سازمان نقش آفرینی کنند، با انگیزه بالاتری کار میکنند. این به آن مفهوم است که هم سازمان به اهداف خود میرسد هم کارکنان وضعیت رضایتمندی بیشتری دارند. اما نقش آفرینی مستلزم توسع یافتگی است. فردی که مهارتهای لازم را با آموزش کسب نکرده باشد و در پی آموزشها، فرهنگ و شرایط سازمان امکان تجربه نمودن آموخته های جدید را به وی نداده باشد، فردی توسعه یافته نخواهد بود.
  • توسعه، مانع ریزش: بر خلاف این تصور قدیمی که حقوق و شرایط مادی کار، مهمترین عامل در ارتقای رضایت شغلی است، تحقیقات به عمل آمده نشان داده که این فاکتور، ممکن است از بروز نارضایتی جلوگیری نماید، اما سبب رضایت شغلی نخواهد شد. زمانی که به رشد و توسعه کارکنان توجه نشود، احتمال خروج کارکنان از سازمان بالا میرود.
  • توسعه، عامل بهره وری: کارکان توسعه یافته، در کارها مشارکت میکنند و این مشارکت بهره وری عمومی سازمان را بالا میبرد. از نگاه دیگر، کارکنان توسعه نیافته نمیتوانند در کارها مشارکت کنند. به این ترتیب ضمن افت سطح انگیزش و بهره وری، مباحثی از قبیل تقابلهای مخرب و عدم همکاری در سازمان توسعه یافته و افراد به جای پرداختن به انجام کارها، دائماً در پی تامین منافع کوتاه مدت خود خواهند بود و بهره وری با چالش جدی مواجه میشود.
  • توسعه، هزینه بر است: نخستین گام در توسعه کارکنان، آموزش است. هزینه آموزش قابل توجه است. سیستم پیشنهادی ما به شما کمک میکند که افراد را در حوزه هایی با بیشترین اثربخشی آموزش دهید و به این ترتیب هزینه های شما، تبدیل به سرمایه گذاری خواهند شد. به یاد داشته باشید که آموزش لزوماً منجر به توسعه نمیشود. سازمان و مدیران در تبدیل آموزش به توسعه نقش جدی دارند.

آنچه در رشد و توسعه کارکنان موثر است، شناسائی نیازهای رفتاری آنهاست و اینکه هر کس بهتر است در کدام جهت توسعه داده شود. یکی از گزارشهای سیستم رفتار سازمانی توماس اینترنشنال، نیازهای توسعه ای هر فرد، بر اساس شاخصه های رفتاری اوست.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روشهای ارتقای کارکنان، با ما تماس بگیرید.

میخواهید ما با شما تماس بگیریم؟

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

تمام حقوق برای شرکت پوینده دهکده جهانی محفوظ است. 1399-1379